Warto wiedzieć

Jak przygotować ścianę lub sufit do malowania?

wykończenia wnętrz poznań

Jeśli zależy nam na estetycznym wykonaniu malowania, nie możemy zdać się tylko na doskonałej jakości farby. Niezwykle ważnym punktem w procesie malowania jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które pozwoli na wykonanie trwałej i jednorodnej powierzchni. Najlepsze firmy remontowe działają według poniższego wzorca.

  • Dokładne oczyszczenie powierzchni. Przed przystąpieniem do malowania musimy pamiętać o pozbyciu się wszystkich zabrudzeń, takich jak tłuszcz, kurz, pył. Detergent rozpuszczony w wodzie powinien nam do tego wystarczyć.
  • Wyrównanie podłoża. Gdy ściana wyschnie, powinniśmy przyjrzeć się jej fakturze. Zauważone nierówności, rysy czy pęknięcia należy wyeliminować, wykonując najlepszej jakości gładź szpachlową. Po wyschnięciu gładzi powierzchnię można zeszlifować papierem ściernym.
  • Odpylenie powierzchni. Na tym etapie prac przygotowawczych pozbywamy się pyłu, zebranego przy poprzednich czynnościach. W tym celu korzystamy z delikatnej, czystej szczotki ręcznej lub lekko wilgotnej ścierki.
  • Gruntowanie ściany. Nie jest to obowiązkowy punkt, niemniej pomalowanie podłoża odpowiednią wewnętrzną farbą gruntującą da nam gwarancję doskonale przygotowanej i równej powierzchni przeznaczonej do malowania.
  • Poznańskich klientów zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Jesteśmy solidni, terminowi i doświadczeni, a Państwa potrzeby są dla nas najważniejsze!